FETHİYE ’de En İyi Kahvaltı Mekanları
Fethiye’de en iyi kahvaltı mekanlarını sizin için inceledik. Yaptığımız mekan seçimlerinde Fethiye’ye tatile gelen misafirlerin yorumları ve yerli halkın tercih ağırlıkları ön plana alındı. Aşağıda ki listemiz umarım size yardımcı olur. Kahvaltı mekanlarının adres ve iletişim bilgilerini size yardımcı olabilmek için sayfamızda yayınlıyoruz.
ÇARIKLI ET RESTORAN
Çarıklı et restoran, ticari hayatına 1982 yılında küçük bir kasap dükkanı olarak Fethiye’nin balık pazarı çarşısında başlıyor. Babadan oğula geçerek 2. etap sahil bandında hizmetine devam etmektedir. Bu mekan aslında bir et restoranı fakat serpme kahvaltısı da belki kendi ürettikleri ürünlerini kullandığı için bu şehirde bir efsane haline gelmiş. Deniz kıyısında serpme kahvaltının tadını çıkarabileceğiniz en iyi mekanlardan birisi. Ürün çeşitliliği ve sunum bakımın gerçekten mükemmel mekanlardan bir tanesi.
TAVSİYELERİMİZ
Kendi yetiştirdikleri hayvanların etlerinden yaptıkları yumurtalı kavurmayı mutlaka denemelisiniz. Yerel tatlardan oluşan zeytinleri ve reçelleri de bir harika.
Rezervasyon İçin:  02526143124
Adres: Babataşı Mah., Cahit Gündüz Cad., No:11, Fethiye, Muğla
Ulaşım:  ✓ Özel Araç   ✓ Taksi

ENVER YALÇIN YÖRÜK MÜZESİ 
Enver yalçın yörük müzesi, Kargı köyünde yani gerçek köy ortamında organik tatlarla serpme kahvaltı imkanını misafirlerine sunuyor. Kendi ürünlerinden hazırladıkları 25 çeşit tatlardan oluşan bu kahvaltıyı yedikten sonra, gün boyu karnınız tok ve kendinizi enerjik hissedeceksiniz. Bu mekanda kahvaltıda sınır yok! Doyuncaya kadar boşalan tabaklar yine dolduruluyor. İşletme sahibi Enver bey, Fethiye köy hayatının kurallarından birisi olan doyuncaya kadar ‘yiyin gari’ sözünü işletmesine tam olarak yansıtmaktadır. Ayrıca kahvaltınızdan sonra Akdeniz ve Teke yarım adasının tarih ve kültürünü anlatan 2500 parçadan oluşan Yörük müzesini de gezebilirsiniz.
TAVSİYELERİMİZ
Gerçek demleme çayı ve kendi mahsullerinden yaptıkları dut suyu, nar suyu ve portakal suyunu deneyimlemelisiniz.
Rezervasyon İçin:  02526239558
Adres: Kargı köyü / Fethiye
Ulaşım:  ✓ Özel Araç   ✓ Taksi

BARBUNN BİSTRO RESTORAN 
Çok popüler olan ve Fethiye sahil bandında bulunan barbunn bistro restoran, zengin yelpazeli serpme kahvaltısıyla siz konuklarını ağırlıyor. Barbunn restoran sahil bandının en iyi iki restoranından birisidir. Şövalye adası manzaralı masanızda kahvaltınızı yaparken filtre kahvenizi de yudumlamayı unutmayın. Bu işletmeyi ön plana çıkaran unsurlardan birisi de bence tuvaletlerin ve sunum araçlarının oldukça hijyenik olması bence. Eğer saat 09:30 ile 10:00 arası giderseniz, kahvaltınızı yaparken 12 adalar turuna çıkan birbirinden görkemli teknelerin körfezden çıkışını izleme imkanı bulabilirsiniz. Fethiye de kahvaltınız bittikten sonra bile gitmek istemeyeceğiniz mekanlarda birisi.
TAVSİYELERİMİZ
Kahvaltı sonrası mutlaka yerel bir markadan yapılan Türk kahvesini denemelisiniz.
Rezervasyon İçin:  05399130444
Adres: Babataşı mah. Cahit gündüz cad. 2. etap sahil bandı No:17 Fethiye
Ulaşım:  ✓ Özel Araç   ✓ Taksi

ÖNALLAR KÖY SOFRASI 
Fethiye merkezde bulunan önallar köy sofrası serbest spor alanları ve popüler mekanların olduğu 2. etap sahil bandına sadece 50 metre uzaklıkta. Mekan çok lüks değil ama yerel ürünlerden sunulan doğal serpme kahvaltısı oldukça zengin. Ayrıca peynir, zeytin ve bal kendi üretimleri. Bol gölgelikli alana sahip olması da misafirlerine serin bir ortamda kahvaltı yapma fırsatı sunuyor. Kış mevsimi içinde sunum yapabilecekleri kapalı alanları da var. Fethiye’nin yerleşik halkının da ilgi gösterdiği bu mekanda çocuklar için oyun parkının da olması büyük avantaj. Ailelere gayet uygun bir mekan.
TAVSİYELERİMİZ
Karpuz reçeli, höşmerim, ıspanaklı köy peynirli gözleme ve doğal zeytinleri efsane.
Rezervasyon İçin:  02526122353
Adres: Babataşı mah. Muammer Aksoy bulvarı ( Fethiye vergi dairesi karşısı )
Ulaşım: ✓ Özel Araç   ✓ Taksi   ✓ Dolmuş

NARLI BAHÇE KÖY KAHVALTISI
Narlı bahçe organik kahvaltı bir aile işletmesidir. Nar ve zeytin ağaçları içinde sessiz bir ortamda serpme kahvaltı yemek isteyenlerin tam aradığı adres. Organik ürünlerle hazırlanan serpme kahvaltı, doğal sunumla da birleşince muhteşem oluyor. Açık hava da doyumsuzca uzayan bir kahvaltı saati sizi bekliyor. Yerli halkın da talep gösterdiği bu mekan, tatilinizde Ölüdeniz tarafına yolunuz düşerse mutlaka kahvaltı saatini denk getirip uğranması gereken bir yer.
TAVSİYELERİMİZ
Serpme kahvaltı öncesi tarhana çorbası denemenizi tavsiye ederim. Bir de doğal balları muhteşem.
Rezervasyon İçin:  05386863886
Adres: Ölüdeniz mahallesi- İncircik mah. No:13 Ovacık / Fethiye
Ulaşım:  ✓ Özel Araç   ✓Taksi

LEBESSOS RESTORAN 
Eski zamanlarda Kayaköy’ün en önemli evi olan Levissi garden, yaklaşık 400 yıldır aynı yerinde durmaktadır. 2005 yılında tadilat görerek tarihi restoran olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu mekanda Kayaköy manzarasında serpme kahvaltınızı yaparken geçmiş tarihi iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Lebessos restoran işletmecisi Mahmut bey ve ekibi çok güler yüzlü ve hizmetkar. Ayrıca sunulan kahvaltı da gayet doyurucu ve yeterli zenginlikte çeşitliliğe sahip. Ayıca size bir dip not vermek isterim! Tarih de hep önemli yer tutan eski adıyla Levissi, şimdiki adıyla Kayaköy kahvaltınızdan sonra gezilmesi gereken bir yer.
Rezervasyon İçin:  05364847290
Adres: Kayaköy mevki – Hisarönü / Fethiye
Ulaşım:  ✓ Özel Araç   ✓ Taksi   ✓ Dolmuş

İKSİRCİ TEZCAN
Deniz kıyısında muhteşem bir tost yemeye ne dersiniz? Cevabınız evetse doğru adrestesiniz; iksirci tezcan. Kordonda yürüyüş yaparken yada 12 adalar tekne turuna gitmeden önce minyatür masa ve sandalyeler de samimi bir ortamda aperitif kahvaltı yapmanın en organik hali. Eşsiz iksir tadında ki taze taze sıkılmış meyve suları da bu mekana ismini verdiği gibi tadının da hakkını veriyor. Porsiyonları oldukça doyurucu ve fiyatları gayet makul olan bu mekan hızlı servisiyle de ön plana çıkıyor. Sabahları koyu gölgesinin olması da yaz günlerinde büyük avantaj.
TAVSİYELERİMİZ
Karışık tostunu turşu eşliğinde yemeniz ve taze taze sıkılmış nar – portakal suyunu denemelisiniz.
Rezervasyon İçin:  02526149769
Adres: Cumhuriyet mah. Dispanser sok. N0:3 ( kültür merkezi yanı )
Ulaşım:  ✓ Özel Araç   ✓ Taksi   ✓ Dolmuş

BABADAĞ RESTORAN
 Ölüdeniz turizm merkezi sınırları içinde olan Babadağ hava sporları merkezi içindedir. 1700 metre pistinde bulunan bu eşsiz manzaralı restoran, konuklarına Ölüdeniz manzarasını kuş bakışı izlerken kahvaltı yapma imkanı sunuyor. Kahvaltı menüsü oldukça zengin. Uçurumun kenarında da masalar var, yükseklik korkusu olanlar için de daha arka taraflarda masaları var. Ayrıca yamaç paraşütlerinin kalktığı 1700 metre pistindeki restoranda siz kahvaltı yaparken üzerinizden kuşlar gibi süzülerek geçen yamaç paraşütlerini de izleme şansını yakalıyorsunuz.
TAVSİYELERİMİZ
Bence cam balkon kenarındaki masalarda oturmalısınız. Bunun içinde önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Kahvaltınızı yaptıktan sonra mutlaka yamaç paraşütü yapan kişileri arkanıza alıp, bir hatıra fotoğrafı çektirin. zamanınız varsa aracınızla 2 km. daha ilerleyin ve zirve pisti 1960 metrede ki bayrağın altında fotoğraf çekilmelisiniz.
Rezervasyon İçin:  05497964370
Adres: Badadağ hava sporları merkezi 1700 mt. pisti. Ölüdeniz / Fethiye
Ulaşım:  ✓ Özel Araç   ✓ Taksi

Fethiye'de En İyi Kahvaltı Mekanları